Myšlením si řídíme svůj život. Na začátku bylo Tajemství…

…a také nespokojenost a nevědomost.

Bylo mi něco přes 30 let, chodila jsem do práce z práce a starala se o rodinu, tak nějak jako všichni ostatní „normální“ lidé, jak „se ode mě očekávalo“.

Ne, nebyla jsem spokojená, ale nebyl čas ani síla na tom něco měnit. Tedy aspoň jsem si to myslela. Chyběla mi totiž silná motivace. Neměla jsem tehdy ani tušení, že to jde změnit, natož pak, jak bych to měla udělat.

Nečekaný dárek mi totálně změnil život.

Jednoho dne jsem nečekaně dostala dopis a v něm DVD s filmem „Tajemství“, anglický originál je „The Secret“, se vzkazem, ať si ho určitě pustím. Nejen, že jsem si ho pustila, ale pouštěla jsem si ho stále dokola doslova do zblbnutí. Učili mě v něm, jak si mohu svůj život změnit pouhou změnou myšlení. Podle toho filmu jsem ani ten svůj dárek nedostala náhodou, protože v životě se nám nic neděje náhodou. Byla jsem připravená k prozření.

Ve škole nás učili jít s davem.

Vyrůstala jsem v socialistickém komunistickém systému, v době hluboké totality a státní cenzury nejen médií, ale především myšlení a celkově veřejného projevu. V tehdejším Československu vládlo silné kolektivní dělnické myšlení. Nebylo divu, že i po více než deseti letech lidé stále žili v zajetých kolejích tak, jak byli vychováváni. Je velmi smutné, že se tak děje dodnes! Také jsem se tenkrát vezla s davem.

A najednou, že prý si mohu změnit život změnou myšlení?

Pořád jsem nemohla uvěřit tomu, že by informace ve filmu mohly být pravdivé. Zároveň jsem se od toho ale nemohla odtrhnout, protože, co když to pravda je?! Tak jsem si opakovaným sledováním a posloucháním postupně den za dnem začala měnit své původní „zajeté koleje“. Byla jsem zvědavá a ohromená. Viděla jsem v tom skutečnou šanci ke změně žít život tak, aby mě bavil. Co jsem mohla ztratit? Nic! Mohla jsem jenom získat.

Každodenním opakováním jsem si vybudovala nový návyk a víru.

V relativně krátkém čase se mi důležité věty a výroky dostávaly do podvědomí. Přehrávala jsem si staré programy v hlavě a začala jednat podle těch nových. Události se začaly dít a já jim šla naproti. Najednou jsem byla schopná rozpoznávat příležitosti a uvěřila jsem. Začala jsem se svým myšlením záměrně pracovat a tím jsem si postupně měnila život.

Záměrným ovlivňováním myšlení si svůj život řídíme tam, kam chceme.

Po 20 ti letech mohu s jistotou říct, že „Tajemství“ funguje!

 • Jak přemýšlíme, tak jednáme a
 • stáváme se tím, o čem přemýšlíme.

Vlastně na tom není nic složitého k pochopení. Logicky z toho pak vyplývá, že

 • chceme-li náš život směrovat tam, kam chceme,
 • potřebujeme záměrně ovlivňovat způsob svého myšlení.

Jsme tvůrci svého života.

 • Když si uvědomujeme každý den, čemu nejvíc věnujeme naši pozornost a čas,
 • vyhodnocujeme, jaké nám to přináší výsledky,
 • můžeme korigovat směr.

Jít tou správnou cestou je cílem.

To je klíčem ke smysluplnému a pohodovému životu, který nás baví.

Https://janabudinova.cz/blog/
Šíříme WellBeing - život v celkové pohodě
Jsem wellbeing koučka a trenérka, zakladatelka vzdělávací WellBeing Academy a Online Klubu Pohodářů. Pomáhám vám vrátit do života celkové zdraví a pohodu, smysl, naplnění a čerstvou energii. Sama jsem si kdysi vyzkoušela, když jsem si prošla syndromem vyhoření, že život je jako puzzle a my se můžeme kdykoli znovu poskládat do celkové pohody.

Jak rychle zjistíte, co můžete udělat pro svojí větší pohodu a zdraví?

Vyplňte si

online TEST POHODÁŘE zdarma

Jednoduchým obodováním 25 nejdůležitějších návyků a situací týkajících se vaší mysli, těla, osobního a pracovního života, si rychle ověříte, co ještě můžete vylepšovat proto, abyste byli víc v celkovém osobním zdraví a pohodě. 

Test je ke spuštění a stažení po zadání emailu:

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) jsou u mě v bezpečí a budu (Jana Budínová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vychází z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním, potřebným pro zaslání návodů, pracovních listů a dalších zpráv ode mě, které se budou týkat projektů z mých webových stránek. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odkaz Odhlásit se v každé zaslané zprávě. Celé znění zásad ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde.
Komentáře
 • TEST POHODÁŘE online zdarma

  Jak rychle zjistíte, co můžete udělat pro svojí větší pohodu a zdraví? Spusťte si

 • Kategorie