Jaké jsou padesátileté holky?

Bylo nám asi tak čtrnáct, když jsme toho dne jely s mojí kamarádkou autobusem. Už ani nevím kam, ani nevím, co jsme šeptem řešily. Určitě to bylo nějaké šíleně důležité tajemství, samozřejmě.

Znáte to?! Ticho, každý se dívá někam z okna, všude kolem jen nepřítomné, zamračené pohledy lidí. Tenkrát ještě nebyly mobily. Být to dnes, tak by se všichni místo ven koukali stejně nepřítomně na displej.

Na jedné zastávce nastoupilo několik starých ženských. Tedy, takto jsme je tehdy vnímaly našima čtrnáctiletýma očima.

Byly v dobré náladě a viditelně jely z nějaké sportovní akce. Nebyly namalované, ani načesané, spíš rozcuchané, a měly na sobě obyčejné rádoby sportovní oblečení na ven.

Od chvíle, kdy nastoupily, všichni v autobusu zpozorněli. Ty ženy všechny cestující vytrhly z jejich nepřítomnosti svým bujarým povídáním, vtípky a veselou náladou. Povídaly jedna přes druhou, špičkovaly se mezi sebou a řehtaly od ucha k uchu.

Na tom všem by ještě nebylo až tak nic moc extra. Až na to, že ony se vzájemně oslovovaly „HOLKY“!

„Holky, to bylo, co!?!

Holky, taky jste si to tak užily?

Holky, a viděly jste to…?“

Dovedete si představit, jak jsme na ně vyvaleně s tou mojí kamarádkou zíraly? Moje babička musela být tak o deset let mladší než ony. A byla to babička!

Ťukaly jsme si na čelo a ještě dlouho potom se jim smály: „Že prej holky! Starý báby ošklivky to byly. No, co si to o sobě jen myslely ty ženský?!“

Tyhle holky už se dnes pravděpodobně řehtají na svět z nebeské hůry. A jistě se řehtají i mně a té mé kamarádce, až jim tečou slzy.

A víte co? Já se dnes směji s nimi.

Milé holky,

moc se vám dodatečně omlouvám!

Jak často si na vás dnes vzpomínám!

Vzpomínám na tu jednu krátkou nicotnou příhodu z autobusu, na váš přirozený smích a upřímnou radost z toho přítomného okamžiku. Na tu nádhernou lehkost bytí, spontánnost a životní nadhled.

Děkuji.

Už rozumím!

Ano, takové jsou padesátileté holky!

Https://janabudinova.cz/blog/
Šíříme WellBeing - život v celkové pohodě
Jsem wellbeing koučka a trenérka, zakladatelka vzdělávací WellBeing Academy a Online Klubu Pohodářů. Pomáhám vám vrátit do života celkové zdraví a pohodu, smysl, naplnění a čerstvou energii. Sama jsem si kdysi vyzkoušela, když jsem si prošla syndromem vyhoření, že život je jako puzzle a my se můžeme kdykoli znovu poskládat do celkové pohody.

Jak rychle zjistíte, co můžete udělat pro svojí větší pohodu a zdraví?

Vyplňte si

online TEST POHODÁŘE zdarma

Jednoduchým obodováním 25 nejdůležitějších návyků a situací týkajících se vaší mysli, těla, osobního a pracovního života, si rychle ověříte, co ještě můžete vylepšovat proto, abyste byli víc v celkovém osobním zdraví a pohodě. 

Test je ke spuštění a stažení po zadání emailu:

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) jsou u mě v bezpečí a budu (Jana Budínová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vychází z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním, potřebným pro zaslání návodů, pracovních listů a dalších zpráv ode mě, které se budou týkat projektů z mých webových stránek. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odkaz Odhlásit se v každé zaslané zprávě. Celé znění zásad ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde.
Komentáře
  • TEST POHODÁŘE online zdarma

    Jak rychle zjistíte, co můžete udělat pro svojí větší pohodu a zdraví? Spusťte si

  • Kategorie